FIZJOTERAPEUTA

PAWEŁ
KROKOSZ

CZYM JEST DLA MNIE FIZJOTERAPIA?

Z każdym rokiem moje podejście do pracy z człowiekiem, znaczenie interwencji fizjoterapeutycznej czy postrzeganie procesu kontuzja-rehabilitacja-powrót do pełnej sprawności ulegają ewolucji. W mojej 7 letniej przygodzie z zawodem z bliska obserwowałem zarówno wyczynowy sport na najwyższym poziomie jak i imponującą determinację zawodników-amatorów. Na co dzień w szerokiej perspektywie stykam się z rehabilitacją ortopedyczną jak również pomagam pracownikom biurowym umęczonym statyką i bezruchem.

Fizjoterapia to ciągła droga samodoskonalenia, rozwoju i zrozumienia drugiego człowieka. W swojej pracy łączę elementy terapii pasywnej z aktywną terapią w postaci indywidualnie dobranych zaleceń ruchowych. Obszernie zebrany wywiad, interpretacja diagnostyki obrazowej oraz medycyna oparta na badaniach naukowych, stanowią fundament mojej pracy. Wszystko to staram się uzupełnić mieszanką doświadczenia i intuicji.

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJĘ

Od początku pracy zawodowej związany jestem z topową poznańską kliniką ortopedyczną. Współpraca ze świetnym zespołem lekarzy i fizjoterapeutów wniosła dużo wiedzy i doświadczenia do mojego warsztatu pracy. Fizjoterapia ortopedyczna z pewnością należy do moich mocnych stron.

3-letnia przygoda z Polskiem Związkiem Lekkiej Atletyki nauczyła mnie wiele w kontekście pracy ze sportowcem, zarówno tym ze światowego TOPu, jak również sportowymi amatorami. To właśnie ta druga grupa stanowi duży procent moich pacjentów-podopiecznych. Programuję proces rehabilitacyjny od pierwszych godzin po urazie do powrotu do pełnej sprawności.

Z dużą przyjemnością pracuję również z osobami obciążonymi pracą siedząca, nadmiernie umęczonymi bezruchem. To w tym gronie efekty terapeutyczne wydają się być najbardziej spektakularne i właśnie tu najskuteczniej udaje się wprowadzić zmiany dające długoterminowe efekty terapeutyczne. Dotyczy to osób które z nieustalonych przyczyn odczuwają bóle karku, barków, kręgosłupa, parestezje w obrębie kończyn, napięciowe bóle głowy itp.

DOŚWIADCZENIE I SUKCESY

• Siódmy rok współpracy z renomowaną kliniką ortopedyczną w Poznaniu
• Trzyletnia przygoda z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki
• Członek misji medycznej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021)
• Udział w Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce w Katarze (2019)
• Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy (2019) i Chorzowie (2021)
• Współpraca z multimedalistami największych światowych imprez sportowych m. in.: Piotrem Małachowskim, Malwiną Kopron, Michałem Haratykiem, Pawłem Fajdkiem, Ewą Swobodą, sztafetą 4x400m kobiet itp.

WYSZKTAŁCENIE

• Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, ze specjalnością Fizjoterapia w Sporcie
• 3-letna szkoła terapii manualnej wg nordyckiej koncepcji Kaltenborn-Evjenth (cz. podstawowa i zaawansowana)

KURSY I SZKOLENIA

- Kurs suchego igłowania, terapii wisceralnej, anatomii palpacyjnej i sekcyjnej, technik manipulacji kręgosłupa, technik mięśniowo-powięziowych
- Uczestnik wielu konferencji i sympozjów związanych z medycyną sportową, ortopedyczną i fizjoterapią

AKTYWNY FIZJOTERAPEUTA

Od najmłodszych lat przejawiałem zacięcie do sportu. Los pchnął mnie w najbardziej oczywistym kierunku – piłkę nożną. Młodzieżowym graniem w barwach I-ligowego GKP Gorzów Wielkopolski, przedarłem się do piłki seniorskiej łapiąc się do rozrywek na poziomie III ligi lubuskiej. Raczkującą karierę powstrzymała poważna kontuzja kolana, dzięki której poznałem świat fizjoterapii. Moja rehabilitacja nie była nawet namiastką tego czym być powinna, co skłoniło mnie do zgłębiania wiedzy i szukania optymalnych rozwiązań, które pomogłyby wrócić do pełnej sprawności. Ta historia zadecydowała o kierunku w którym pokierowałem swoją zawodową karierę.

Aktualnie staram się rozwijać swoje ciało w szerokim ujęciu ogólnej sprawności. Próbowałem swoich sił m.in. w biegach ulicznych, ultra-maratonach górskich, triathlonie, grywam w tenisa, siatkówkę, cały czas pamiętając o fundamentalnym treningu oporowym.

wyślij zapytanie